0 535 249 22 57

info@luleotomatikkapi.com

Hizmetlerimiz

Afyon Otomatik Kapı | Afyon Duman ve Yangın Perdesi

LÜLE OTOMATİK KAPI KEPENK SİSTEMLERİ Fire and Smoke Curtains Yangına ve dumana karşı sabit ve otomatik perde çözümleri mimari tasarımda farklı seçenekler sunar. Duman perdesi, 1000 C sıcaklık da 60 veya 120 dakika kadar yangın perdesi seçenekleri vardır. Yangın ve Duman Perdeleri, özel olarak geliştirilmiş iplik ve dokuma tekniği üretilen kumaşlar (glass-fi bre) üzerine kaplama yapılarak aleve dayanıklı hale getirilir. Yangın ve Duman Perdeleri, hem dayanıklı hem de hafif olan kumaş ortalama 400-750 gr/m2 ağırlığa sahiptir ve 270 dakikaya kadar dayanıklıdır.

Nasıl Çalışır: Otomatik perde sisteminde, perde tambura sarılı olarak kutusu (headbox) içinde motoru (24Vdc) fren konumunda bekler. Yangın durumunda alarm paneline bağlı olarak veya butona basılınca motorun enerjisi kesilir ve perde kendi ağırlığı ile sabit hızla aşağıya doğru iner. Perde motoru perdeyi geri sarmak için kullanılır. Motor kontrol paneli elektrik kesintisinde devrede kalacak şekilde bakımsız akülerden yedekli olarak beslenir. Yangın ve Duman Perdeleri, genellikle 4 metreye kadar tekli perde ve birbirine eklenerek düz, karesel ve hatta dairesel olarak çoklu olarak kadar sıralı perdeler olarak tasarlanabilir.

Asansör kapılarını sızdırmaz hale getirmek duman perdeleri ile olanaklıdır; Sürekli hareket halindeki standart asansör kapıları yangına dayanıklı olarak dizayn edilebilir ancak tamamen DUMAN SIZDIRMAZ olarak tasarlanamaz. Açılır kapanır kapılarda asansör önünde lobi oluşturma olanağı yoksa-ki çoğu zaman mimari olarak buna olanak yoktur- dumanın asansör kapıları aracılığı ile diğer katlara yayılması önlenemez ve asansör kabinleri ve boşluğu dumanla kaplanabilir. Bunun sonucu solunum ve görüş zorlukları, panik oluşmasına neden olabilmektedir. Smoke Guard sistemi ile bu problem çözülmektedir.

Otomatik Kepenk sektörüne bilgi ve tecrübesini kullanarak farklı bir yaklaşım getiren LÜLE OTOMATİK KAPI KEPENK SİSTEMLERİ bu farklı yaklaşımının getirdiği yeniklerle işinin hakkını, saygınlık ilkesini, elden bırakmadan çalışmalarına hız vermektedir.

Konumumuz